Radio Zëri

Fresh Postimet

LG X në tregun amerikan prej 26 majit

Produkti i sapo-lansuar, LG X do të dalë në shitje në Shtetet e Bashkuara më 26 maj. Pajisja do të jetë ekskluzive për AT&T dhe operatori do të ofrojë pajisjen për 11 dollarë në muaj për 30 muaj, që është 330 dollarë në total.

Disa nga specifikat kryesore të telefonit përfshijnë çipin Snapdragon 435, ekran të plotë 5.2 inç Full HD, konfigurim memorie 2GB / 32GB, kombinim kamerash 16MP / 5MP dhe Android Nougat. Pajisja ka një bateri të madhe prej 4,100mAh.

Sipërmarrja X përmban mbrojtjen IP68 të ujit dhe pluhurit dhe 14 certifikata MIL-STD 810G për temperatura ekstreme. Gjithashtu mund të përballojë tronditje dhe ujë, si dhe zhytje të shumëfishta deri në 1,5 metra të thellë.

Njoftohu për më të rejat përmes emailit tuaj