Samsung Galaxy S10 5G ka një ekran me 6,7-inç Quad HD AMOLED me të njëjtin skaj të dyfishtë si S10 dhe S10 Plus. Telefoni adapton të njëjtin dizajn Infinity-O si pjesa tjetër e gamës, e cila mundëson panelin të rrjedh pa pengesat e kornizave.

Samsung Galaxy S10 5G posedon memorien 8GB RAM – pak më pak se 12GB brenda Ultimate Performance Edition të Galaxy S10 Plus. Ka 256 GB hapësirë ​​të brendshme të ruajtjes.

Pajisja e re 5G ka një bateri kolosale prej 4,500mAh, e cila është më e madhe se në çdo telefon tjetër në linjën Galaxy S10.