Radio Zëri

Kryesore

Pasurimi i shpejtë i kosovarëve dhe veshjet e shtrenjta çudisin ambasadorin britanik

Këshilli Prokurorial i Kosovës dhe Këshilli Gjyqësor i Kosovës, së bashku me Ambasadën Britanike kanë organizuar punëtorinë “Pastrimi i parave/riparimi i aseteve”. Ambasadori britanik, Nicholas Abbot, deklaroi se me konfiskimin e pasurisë së paligjshme do të kthehej besimi në drejtësi. Abbot theksoi se njerëzit në Kosovë bëjnë jetë luksoze, e[…]

Lëxo më shumë »

Tërmeti:Gruaja e të ndjerit Sajmir Greku rrëfen mes lotësh se kishte aplikuar për vizë amerikane

Prej 26 nëntorit, në familjen Greku, në Thumanë, ka pllakosur dhimbja. Të mbledhur nga Amerika e Franca, familjarët kanë ardhur për t’iu dhënë lamtumirën e fundit tre anëtarëve të kësaj familjeje, Saimir Greku, 30 vjeç, Pëllumb Greku, 57 vjeç, dhe Çelike Greku, 57 vjeç, që humbën tragjikisht jetën nën rrënojat[…]

Lëxo më shumë »

LDK-VV: S’ka marrëveshje

Takimi në mes të liderëve të LDK-së e VV-së nuk ka rezultuar me marrëveshje për koalicion. Pas takimit ka folur para mediave lideri i VV-së, Albin Kurti derisa i njëjti deklaroi se do të vazhdojë të qëndrojë në kontakt me të parin e LDK-së, Isa Mustafën. “Kur ta kemi marrëveshjen[…]

Lëxo më shumë »

Alarmon eksperti: Sistemi i komunikimeve elektronike të Qeverisë nuk është i sigurtë

Eksperti i Teknologjisë Informative, Hekuran Doli, po thotë se sistemi i komunikimeve elektronike të Qeverisë nuk është i sigurtë. Përmes një postimi në Facebook, Doli ka shpjeguar se si web faqet e institucioneve më të larta shtetërore menaxhohen nga palë të treta të panjohura, e që nuk mbajnë përgjegjësi dhe[…]

Lëxo më shumë »
Njoftohu për më të rejat përmes emailit tuaj