Radio Zëri

Mobile

Instagram po e teston opsionin ‘Group Stories’

Së shpejti përdoruesit e Instagram, mund të postojnë Storie së bashku. Hulumtuesi i aplikacioneve, Jane Manchun Wong, ka zbuluar se Instagram është duke e testuar opsionin e ‘Group Stories’, ku shfrytëzuesit mund të shpërndajnë së bashku postimet e ndryshme, transmeton Telegrafi. Në bazë të ‘screenshots’ të siguruara, shihet se materialet[…]

Lëxo më shumë »

Instagram largon postimet e dietave dhe kirurgjisë kozmetike

Platforma për shpërndarjen e fotografive, Instagram, njoftoi se ka ndërmarrë masa më të rrepta për postimet që lidhen me prodhimet për humbjen e peshës dhe kirurgjinë kozmetike. Sipas tyre, postime të caktuara do të fshihen për përdoruesit nën 18 vjeç, ndërsa të tjera që promovojnë produkte “të mrekullueshme” për humbje[…]

Lëxo më shumë »

Largoni fëmijët nga rrjetet sociale, shkaktojnë probleme mendore

Një studim për adoleshentët ka nxjerrë në përfundim se rrjetet sociale shkaktojnë probleme mendore. Rrjetet sociale shkaktojnë depresion, ankthi deri në pagjumësi, stresi kronik dhe mungesa e vetëbesimit. Sipas këtij studimi, më shumë të prekura janë femrat. Këto janë disa prej efekteve negative që shkaktohen mbi të gjitha tek vajzat[…]

Lëxo më shumë »

Ky është Golf 8

Kanë dalur fotografitë e  Volkswagen Golf Mk8 dhe kjo vjen pas shumë spekulimesh si dhe pas shfaqjes së një modeli të kamufluar pjesërisht. Një Volkswagen Golf Mk8, është parë gjatë një xhirimi të një reklame që duket se është në një qytet evropian. Përkundër përmirësimeve që i janë bërë në pjesën e[…]

Lëxo më shumë »

Mbyllen qindra llogari të Instagramit që përdoreshin për të fituar para

Qindra llogaritë me miliona ndjekës u hoqën nga platforma Instagram. Instagrami njoftoi se mbyllën ato llogaritë që shkelën kushtet e përdorimit të këtij rrjeti social të enjten dhe të premten, raporton “Insideri” amerikan. Një nga bashkëbiseduesit dhe pronarët e llogarive tha për “Insider” se kishte përdorur Instagramin dhe se ai[…]

Lëxo më shumë »

Galaxy Fold nuk ishte i gatshëm për lansim e pranon edhe drejtori ekzekutiv i Samsungut

Lansimi i telefonit Galaxy Fold nuk ka kaluar siç kishte shpresuar Samsungu. Kjo, pasi që disa testues u ankuan për pajisjet defektive që i kishin në test, përpara se pajisja të lansohej. Samsungut nuk i mbeti asgjë tjetër veçse ta shtynte lansimin e telefonit pas kësaj, derisa problemet të mënjanoheshin, raporton[…]

Lëxo më shumë »
Njoftohu për më të rejat përmes emailit tuaj