Radio Zëri

Mobile

Momenti kur shpërthen iPhone vetëm disa metra larg klientëve në një sallon ondulimi (Video)

Ky është momenti shokues kur një iphone shpërthen në një sallon ondulimi, duke ua futur frikën në palcë klientëve që ishin pak metra larg tij. Frizerët dhe klientët që ishin brenda sallonit në Vietnam, mbetën të habitur kur befasisht shpërtheu telefoni, transmeton Telegrafi. Këtë moment e ka filmuar kamera e[…]

Lëxo më shumë »

Google me aplikacion që të mundëson të gjesh sozinë në pikturat botërore

Google tashmë ka lansuar aplikaconin më të ri i cili për shkak të inovacionit që ka sjellë, është bërë shumë popullor. I quajtur “Arts and Culture”, aplikacioni për mobil ka një opsion i cili po bëhet shumë popullor. Duke përdorur teknologjinë e intelegjencës artificiale, programi bashkon selfiet e njerëzve me[…]

Lëxo më shumë »

eBay prezanton opsionin e ri

eBay ka shpalosur opsionin e ri i cili mundëson gjetjen e produkteve përmes fotove Këtë siç ka njoftuar eBay, e ka bërëme qëllim që konsumatorët të gjejnë më lehtë produktet në të. Ky opsion është “Find It On eBay” dhe është lansuar në Android dhe iOS dhe ua mundëson klientëve[…]

Lëxo më shumë »

Këshila suksesi nga Steve Jobs/(VIDEO)

Sipërmarrësi më vizionar i kohës sonë, bashkëthemeluesi i Apple-Steve Jobs, jo vetëm që gjithë botës i ka lënë zbulime revolucionare, ai gjithashtu na ka lënë edhe këshilla drejt suksesit. Mbikqyrësi i krijimeve më inovativë të kohëve të sotme – iMac, iPod, iPhone dhe të tjerë, ka thënë : “Njerëzit thonë[…]

Lëxo më shumë »

Prezantohet iPhone X

Kur Tim Cook-shefi i kompanisë Apple, tha që “iPhone X është kërcimi më i madh i kompanisë që nga lansimi i iPhone të parë”, njerëzit nuk e dinin a po fliste për çmimin e lartë që mund ta ketë apo për performancat që mund t’i ketë. Me t’u prezantuar, fjala[…]

Lëxo më shumë »

Samsung me procesorë të rinj

Gjigandi i teknologjisë Samsung, ka njoftuar se do të prodhojë procesorët e rinj 11nm për telefonat e rangut të lartë dhe të mesëm. Procesori i ri premton deri në 15% rritje të performancës me përdorimin e njëjtë të energjisë. Sipërfaqja e çip-it do të reduktohet me 10%, që do të[…]

Lëxo më shumë »
Njoftohu për më të rejat përmes emailit tuaj