Radio Zëri

Mobile

Prezantohet iPhone X

Kur Tim Cook-shefi i kompanisë Apple, tha që “iPhone X është kërcimi më i madh i kompanisë që nga lansimi i iPhone të parë”, njerëzit nuk e dinin a po fliste për çmimin e lartë që mund ta ketë apo për performancat që mund t’i ketë. Me t’u prezantuar, fjala[…]

Lëxo më shumë »

Samsung me procesorë të rinj

Gjigandi i teknologjisë Samsung, ka njoftuar se do të prodhojë procesorët e rinj 11nm për telefonat e rangut të lartë dhe të mesëm. Procesori i ri premton deri në 15% rritje të performancës me përdorimin e njëjtë të energjisë. Sipërfaqja e çip-it do të reduktohet me 10%, që do të[…]

Lëxo më shumë »

Nokia zbulon aksidentalisht telefonin e ri (Foto)

Përpos largimit të shefit ekzekutiv Arto Nummela nga HMD Global, Nokia ka përjetuar edhe një tjetër “goditje”. Kompania aksidentalisht ka zbuluar telefonin e ri të mençur në uebfaqe. Fotografia konfirmon spekulimet e deritashme, pasi pajisja e re Nokia 8 ngjan në telefonin Nokia 6. Thuhet se pajisja do të dalë[…]

Lëxo më shumë »

V30, pajisja e re e LG-së

Sivjet nuk pritet prezantimi i telefonit Note 8 në konferencën e Berlinit “IFA”, por aty mund të vijë pajisja e re e LG-së. Kjo do të jetë hera e parë që LG do të prezantojë pajisjen më të re në eventin e Berlinit, pasi LG V20 vitin e shkuar debutoi[…]

Lëxo më shumë »

Themeluesi i Android premton diçka të madhe?

Bashkëthemeluesi i Android Andy Rubin ka punuar në një telefon të ri përmes një kompanie të quajtur Essential. Në janar një raport shfaqi disa detaje në lidhje me të, dhe pastaj në mars Rubin vetë postoi imazhin promovues të cilin ju mund të shihni më lartë, duke konfirmuar ekzistencën e[…]

Lëxo më shumë »

LG X në tregun amerikan prej 26 majit

Produkti i sapo-lansuar, LG X do të dalë në shitje në Shtetet e Bashkuara më 26 maj. Pajisja do të jetë ekskluzive për AT&T dhe operatori do të ofrojë pajisjen për 11 dollarë në muaj për 30 muaj, që është 330 dollarë në total. Disa nga specifikat kryesore të telefonit[…]

Lëxo më shumë »
Njoftohu për më të rejat përmes emailit tuaj