Radio Zëri

Mobile

Dalin pamjet e BMW M8

Modeli i shumëpritur M8, tashmë dihet se si duket edhe zyrtarisht. Prodhuesi gjerman BMW ka shpërndarë pamjet zyrtare dhe disa detaje teknike të këtij modeli, që thuhet se është rrugës për në prodhim. Imazhet e shfaqin BMW M8, të mbuluar me shtresë të konsiderueshme kamuflazhi, teksa lëvizë nëpër një pistë garash[…]

Lëxo më shumë »

Fordi teston veturat pa shofer

Kompania e amerikane e veturave-Ford dhe gjiganti kinez i internetit Baidu do të realizojnë së bashku teste e automjeteve “inteligjente”. Këtë e kanë bërë të ditur të dtja kompanistë: Ford dhe Baidu duke shtuar se testi i vërtetë do të bëhet në Kinë. Baidu, fillimisht një motor i thjeshtë kërkimi në internet[…]

Lëxo më shumë »

Këto janë veturat më të sigurta në botë

Bota sot, vazhdimisht kërkon vetura sa më të sigurta, të cilat i bëjnë ballë plumbave dhe eksplozivëve. Sot në botë janë disa vetura të tilla, të cilat përveç mbrotjes, ofrojë edhe komoditet maksimal. Më poshtë gjeni disa vetura të tilla, që kanë të bashkangjitur edhe çmimin:  Mercedes S600 Guard –[…]

Lëxo më shumë »
Njoftohu për më të rejat përmes emailit tuaj