Radio Zëri

Mobile

Galaxy S10 me tre kamera

Samsung ka në plan të “ri-forcojë” biznesin duke shtuar kamerën e trefishtë në lançimin e ardhshëm të Galaxy S10. Smartphonix tjetër, Huawei P20 Pro, përmban një aparat fotografik me tre lente që i bën fotografitë më të qarta dhe më të freskëta. Nëse Samsung Galaxy S10 i ri ka të[…]

Lëxo më shumë »

Si do të jetë Iphone i ri?

iPhone i ri pritet të jetë revolcionar në shpejtësi. Raportohet se gjenerata e re e iPhonet mund të jetë shumë më i shpejtë dhe bateria e tij mund të zgjasë shumë. Apple ka filluar prodhimin e një procesori të fuqishëm që do t’u vendoset telefonave që do të nxjerrë në shitje këtë[…]

Lëxo më shumë »

Momenti kur shpërthen iPhone vetëm disa metra larg klientëve në një sallon ondulimi (Video)

Ky është momenti shokues kur një iphone shpërthen në një sallon ondulimi, duke ua futur frikën në palcë klientëve që ishin pak metra larg tij. Frizerët dhe klientët që ishin brenda sallonit në Vietnam, mbetën të habitur kur befasisht shpërtheu telefoni, transmeton Telegrafi. Këtë moment e ka filmuar kamera e[…]

Lëxo më shumë »

Google me aplikacion që të mundëson të gjesh sozinë në pikturat botërore

Google tashmë ka lansuar aplikaconin më të ri i cili për shkak të inovacionit që ka sjellë, është bërë shumë popullor. I quajtur “Arts and Culture”, aplikacioni për mobil ka një opsion i cili po bëhet shumë popullor. Duke përdorur teknologjinë e intelegjencës artificiale, programi bashkon selfiet e njerëzve me[…]

Lëxo më shumë »

eBay prezanton opsionin e ri

eBay ka shpalosur opsionin e ri i cili mundëson gjetjen e produkteve përmes fotove Këtë siç ka njoftuar eBay, e ka bërëme qëllim që konsumatorët të gjejnë më lehtë produktet në të. Ky opsion është “Find It On eBay” dhe është lansuar në Android dhe iOS dhe ua mundëson klientëve[…]

Lëxo më shumë »
Njoftohu për më të rejat përmes emailit tuaj