Radio Zëri

Shëndeti

Kush e shpiku ajvarin?

Kush e shpiku ajvarin i pari? Kjo pyetje ka bërë të shtyhen mes vete Bosnja dhe Serbia. Ajvari, në pjesë të ndryshme të rajonit, për breza me radhë ka qenë i pandashëm nga tryeza sidomos në dimër. Në Leskovac, në jug të Serbisë, ajvari i prodhuar nga vendasit është i famshëm[…]

Lëxo më shumë »

Ndahen Hetem Ramadani e Inva Mula

Ditën e djeshme u përhap lajmi se sopranoja e njohur Inva Mula i kishte dhënë fund martesës së saj 11-vjeçare me biznesmenin kosovar, Hetem Ramadanin. Prej kohësh çifti ka jetuar jashtë Shqipërisë, por vitet e fundit ata ishin rikthyer për të jetuar në Tiranë, gjë që mesa duket ka sjellë[…]

Lëxo më shumë »

Si t’i rrisni flokët më shpejt!

Përveçse në recetat e gatimit, soda e bukës është një nga përbërësit në shumë receta bukurie që mund të bëhen në shtëpi. Së fundmi, edhe njerëzit e famshëm që po heqin dorë nga shampoo me kimikate e që zgjedhin përzierjen me sodë, për të jetuar shëndetshëm, pasi soda ushqen flokët dhe[…]

Lëxo më shumë »

Merkel ka probleme shëndetsore

Kancelarja gjermane ka ndryshuar protokolin, pasi duhet të ketë më shumë kujdes për shëndetin. Gjatë një ceremonie të pritjes së kryeministres së Danimarkës në Berlin, Merkel ka qëndruar e ulur derisa janë intonuar himnet e dy shteteve. Një shkrim në gazetën gjermane Bild, thotë se Merkel ka kërkuar që t’i[…]

Lëxo më shumë »
Njoftohu për më të rejat përmes emailit tuaj